ارسال پرسش حقوقی رایگان


مشاوره حقوقی تلفنی از خط ثابت 9099071439

سو ظن داشتن همسر وگذاشتن شنود تلفنی

artin

سلام من حدود 8 سال است که ازدواج کردم با شوهرم در شرکتی که کار میکردم اشنا شدم بخاطر مسایل مالی از همان ابتدا مجبور به کار کردن بودم ومسایل و مشکلات فراوان که خلاصه با انجام کارهای حسابداری و مالی وانجام برخی از پروژهها توانستم اپارتمانی را بخرم .شوهرم از اینکه نمیتواند سرپناهی برای ما (من و دخترم) درست کنه از مدتی پیش با نصب شنود ودوربین مکالمات من و ضبط کرده و گیر داده به کارفرمای من که تو رابطه عیر اخلاقی با این شخص داری .میخواستم بدونم اگه در منزل شخصی طرف و یا موبال شنود کار گذاشته شود ایا قانونی است یا خیر ؟ ضمنا سو ظن و یا رفت وامد از نظر ایشان مشکوک میتواند دلیل محکومیت باشد و در پایان ایشان که نتوانسته سرپناهی برای ما درست کنه و ظاهرا بخاطر کارش هر 50 روزی سر به خانه میزند بدون دادن نفقه و خرج منزل و دخترش میتواند بدلیل کار کردن من در منزلی که خودم درستش کردم مرا محکوم به خیانت کند؟ با سپاس از شما
زهرا بوجاری نژاد
وکیل پایه یک دادگستری
شماره دفتر:۰۲۱۴۴۶۵۶۷۴۵

با سلام

بگزارید پاسخ شما را با یک مورد خیلی مشابه آغاز کنم:

روزی پدر و مادری که سند به نام هردویشان بود به دادسرا از دست فرزند بیمارشان که بسیار اذیتشان می کرد و زندگی را برای آنها به جهنم تبدیل کرده بود شکایتی مبنی بر عدم ورود آن فرزند به دادسرا تقدیم کردند، مقام قضایی گفت اگر خانه به نام شماست خوب قفل آنرا عوض کنید و از ورود این فرزند مزاحم به خانه جلوگیری نمایید.
حال من به شما می گویم شوهری که برای شما شنود گذاشته است از آنجا که خانه به نام شماست احتیاج به هیچ مجوزی ندارید، کلیه ی دستگاه های شنود را از خانه جمع کنید.

در مورد قسمت آخر پرسشتان، جلوی هیچ انسانی را برای طرح شکایت را نمی شود گرفت، اما با صحبت هایی که شما کردید هیچکدام از حرف های او دلیل محکمه پسندی نمی باشد.

در مورد عدم پرداخت نفقه با کپی گرفتن از تمامی صفحات شناسنامه و عقدنامه ات  و همچنین سند منزل به همراه شاهد، دادخواست مطالبه ی نفقه را تقدیم دادگاه خانواده کنید