ارسال پرسش حقوقی رایگان


مشاوره حقوقی تلفنی از خط ثابت 9099071439

مالی- خقوقی

سلام

دو سال قبل با خانمی پناهنده در کمپ یک کشور آفریقایی از طریق ایمیل در ارتباط بودم و به ایشان روحیه و دلگرمی میدادم.

اکنون آن شخص طبق ادعایی که داد و برای جبران آن دلگرمیها- از من خواسته تا برایش شماره حساب بانکی ( داخلی و نه ارزی ) ایمیل کنم تا ایشان مبلغی پول برایم واریز کند و سوالم این است- آیا اینکار برای من مسئولیت و یا خطری در پی ندارد؟

 با سپاس.
زهرا بوجاری نژاد
وکیل پایه یک دادگستری
شماره دفتر:۰۲۱۴۴۶۵۶۷۴۵

با سلام

از آنجا که سیستم بانکی ایران تحریم می باشد از خارج از کشور کسی نمی تواند به حساب شما پولی واریز کند.

شما می توانید از طریق Western Union  و یا صرافی هایی که این کار را انجام می دهند از افراد خارج از ایران پول دریافت کنید که از این طریق مسئولیتی هم برای شما نخواهد داشت مگر آنکه آن شخص مشکلی داشته باشد، مثلا تروریسم باشد که برای شما از نظر بین المللی و یا حتی ایران مشکل ایجاد خواهد شد و یا اینکه این شخص برای امنیت ملی ایران یک خطر امنیتی به حساب بیاید.

توجه داشته باشید بسیاری از افراد ازجمله زنان آفریقایی از طرق مختلف مانند ایمیل های اسپم و ... ایمیل هایی با محتوای اینکه مثلا "در بانک انگلیس مبلغی پول بسیار زیاد مثلا در حد میلیون پوند که برای پدرشان بوده و در حال حاضر پدرشان فوت شده و برای دریافت این پول که به آنها به ارث می رسد باید مبلغی در حد صدهزار پوند هزینه کنند تا بتوانند کل پول را آزاد کنند و در صورت آزادی پولشان مبلغ زیادی به شما پاداش می دهند"، که این پول چند صد هزار پوند را از افراد قربانی تقاضا می کنند. مواضب باشید گول چنین افراد را نخورید و همه اش حقه است.

 
با عرض تشکر از مشاوره شما

ارادتمند- باطن