ارسال پرسش حقوقی رایگان


مشاوره حقوقی تلفنی از خط ثابت 9099071439

سرمایه گداری

میزانی

با عرض سلام من میخوام به یکی از دوستانم ک مغازه داره و کسب وکار داره مبلغ 10 میلیون تومان بدهم و با اون پول کار کنه......ماهی مبلغی ب من بدهد..... سوال اول: چه ضمانتی ازش بگیرم؟ میگه 3 برابر مبلغ چک میدهم.... چه ضمانتهای بهتر و محکم تر و زود تر اجرا میشود...راهنمایی فرمایید.... سوال دوم:قرداد بنویسیم؟ به غیر از خودش ازش ضمانت دیگر بگیرم چه ضمانت های بگیرم؟ سوال سوم: فرض میکنیم پول منو ندادش برم شکایت کنم ازش میانگین مدت ب پولم برسم چقدر است؟؟؟ با تشکر
  
زهرا بوجاری نژاد
وکیل پایه یک دادگستری
شماره دفتر:۰۲۱۴۴۶۵۶۷۴۵

با سلام

به اعتقاد من اصلا این کار را نکنید چون پولتان را دو دستی تقدیم او کرده اید و وقتی که او پولی نداشته باشد به شما بپردازد تمام تعهداتش هم بی پایه و اساس است.
بهترین راه این است که پول خودتان را در بانک بگذارید و به سود کم قانع باشید و یا دز سرمایه گذاری های مطمئنی مانند خرید اوراق قرضه و غیره شرکت کنید

مگر آنکه آن شخص را کاملا بشناسید و بدانید که اگر هم پول شما از بین برود در اثر کاسبی بوده است و نه اینکه او انسان خائن و دزدی بوده است.
سوال اول: چه ضمانتی ازش بگیرم؟ هر ضمانتی که دوست داشته باشید از قبیل چک، صفته، گرو گذاشتن سند اتوموبیل و ...
سوال دوم:قرداد بنویسیم؟ بله حتما قرارداد بنویسید. مگر بدون قرارداد می شود؟
به غیر از خودش ازش ضمانت دیگر بگیرم چه ضمانت های بگیرم؟ پاسخ داده شد.
سوال سوم: فرض میکنیم پول منو ندادش برم شکایت کنم ازش میانگین مدت ب پولم برسم چقدر است؟؟؟ اگر منظورتان مراحل دادگاه است، حداقل شش ماه تا یک سال را برای آن در نظر بگیرید  و اینکه شما به پولتان برسید و یا نرسید بستگی به شرایط آن شخص دارد، شاید اصلا ورشکسته شود.