ارسال پرسش حقوقی رایگان


مشاوره حقوقی تلفنی از خط ثابت 9099071439

اعمال ماده 2 و زندانی شدن برادرم

لطفاً راهنمایی بفرمائید :

برادر بنده بخاطر مطالبه مالی چند شاکی و اعمال ماده 2 به زندان افتاده است . حال با توجه اینکه اینجانب به عنوان برادر زندانی پیگیر کار ایشان میباشم لذا دادخواست اعسار را تنظیم و جهت پذیرش به دادگاه ارائه نمودم که متاسفانه رئیس دادگاه نیز به دلیل شایعات مبنی بر اینکه برادر اینجانب پول های شاکیان را خورده ، به بهانه های مختلف تا این لحظه که 12 روز میگذرد از پذیرش دادخواست اعسار امتناع میکند  . هرچند با ارائه مدارک و مستندات فروش املاک و پرداخت بخشی از بدهی ، ریاست دادگاه را متقاعد نمودم حرف ها شایعه است اما به دلیل اینکه شاکیان بیش از چند نفر هستند متاسفانه با احساسات با موضوع برخورد میکنند . و پس از اینکه چندین بار درخواست اعسار را بصورت کتبی ارائه نمودم ، به رئیس زندان دستور تشکیل شورای حل اختلاف و سازش و مصالحه را دادند که تا این لحظه شاکیان پرونده حاضر به سازش نشده اند و کماکان درخواست اعسار نیز بدون پذیرش باقی مانده است . همچنین ضمن اینکه پرونده ستاد دیه نیز برای زندانی تشکیل گردیده است و بنده پیگیر تشکیل پرونده و انجام امور مربوط به ستاد  دیه نیز می باشم . ایشان بیش از 250 میلیون بدهی دارد که بخشی از این بدهی نیز پرداخت گردیده است اما در شکایت شاکیان مبلغ کل بدهی عنوان شده است و با توجه به اعمال ماده 2 و عدم پذیرش لایحه اعسار و همچنین زندانی بودن ایشان ، سردرگم شده ایم و باید چکار کنیم ؟ لطفاً راهنمایی کنید کوتاهترین زمان ممکن جهت اینکه بتوان ایشان را آزاد کنم تا خود پیگیر مشکلات خود شود چیست ؟
زهرا بوجاری نژاد
وکیل پایه یک دادگستری
شماره دفتر:۰۲۱۴۴۶۵۶۷۴۵

با سلام
مسلما رئیس دادگاه برای عدم پذیرش اعسار برادر شما دلایل محکمی دارد زیرا دادگاه محل احراز عدالت است. چگونه کسی که اموال دیگران را خورده و آنها را به روز سیاه نشانده، حال با پذیرش اعسار که مبتنی بر واقع نیست خود را از دسترس طلبکاران دور نگاه دارد؟
مسلما بهترین حالت برای شما مذاکره با شاکیان برادرت به توافق برسید و رضایت آنها را کسب کنید
اینجانب با شناختی که از ستاد دیه دارم برای بدهکاری برای برادر شما اقدامی نخواهد کرد. آنان برای بدهکارانی با حسن نیت که از بد خادثه نتوانسته اند بدهی یک طلبکارشان را بدهند و در بند هستند کمک و یاری می رسانند و برادر شما از این قاعده مستثنی خواهد بود