ارسال پرسش حقوقی رایگان


مشاوره حقوقی تلفنی از خط ثابت 9099071439

تمکین

zahra
سلام،همسرم درخواست تمکین داده است و من در جلسه اول غایب شدم و حکم غیابی صادر شده،ایا میتوانم اعتراض بزنم؟منم مهریم را به مرحله اجرا دارم میرسونم،بخدا میخام زندگی کنم اما همسرم سر ناسازگاری دارد،خانواده من هم دیگر از کارهایش اسی شده اند و اجازه رفتن به من نمیدهند، الان صد روز است من را از منزلش بیرون کرد و جهزیه ام را پس داده است و حتی پدرم دیگر جهزیه ام را نمیدهد،من در جلسه دوم تمکین میخاهم شرکت کنم باید به قاضی چه بگویم؟اخرین بار همسرم خودش من را کتک زد و حتی نامه ای را نوشت و زیرش را امضا کرد که با رضایت خودش جهاز پس میدهد،اما من طلاق نمیخاهم،به قاضی چه بگویم؟ همسرم بهم زنگ زد و گفت اگر بخای برگردی تا اخر عمرت نداشتن جهازت میزنم توی سرت و همسرم فردی کینه ای است و اجازه نخاهد داد خانوادم ببینم،خانم بوجاری خواهش میکنم بگویید جلوی قاضی چه شرایطی برای همسرم بگذارم تا نتواند ازار روحی و روانی من بدهد؟خانواده همسرم کلا در زندگی من دخالت دارن، من در یک شهر غریب با انها زندگی میکنم،خیلی ازارم میدهند اما باهمه این شرایط همسرم دوست دارم خب باید چه بگویم؟او حتی حاضر نشد در این چند ماه یک ریش سفید واسطه کند،من باید چه برخوردی بکنم؟ما خانواده ابرو دار و خیلی ارامی هستیم و همسرم از تین قضیه سو استفاده میکند.. کمکم کنید


زهرا بوجاری نژاد
وکیل پایه یک دادگستری
شماره دفتر:۰۲۱۴۴۶۵۶۷۴۵

با سلام

حکم شما قیابیست و شما در فرصت های قانونی باید به حکم قیابی اعتراض کنید.
شما شهود معتبر برای اثبات این ادعایتان که می گویید خودش شما را بیرون کرده و جهیزیه شما را هم به خانه پدری پس فرستاده حتما در جلسه تمکین(واخواهی) به دادکاه معرفی کنید، به نظر این جانب بهترین حالت برای شما این است که رای عدم تمکین را بشکنید بعد از طریق فامیل، شوهرتان را به پای میز مذاکره بکشانید و با مصالحه و مذاکره یا با یکدیگر زندگی کنید و یا توافقی از یکدیگر جدا شوید.

زندگی زناشویی که توام با درگیری باشد و آرامشی نداشته باشد فقط جنگ اعصاب است. اگر فرزند ندارید راحتتر می توانید این ازدواج را که به بنبست رسیده است تمامش کنید.

اگر شوهرتان برای مذاکره نیامد آنوقت دادخواست طلاق را به دلیل عصر و حرج تقدیم دادگاه نمایید. در جلسه واخواهی برای تمکین اگر واقعا او را دوست دارید فقط بگویید او را دوست دارم و اصلا حاضر به جدایی نیستم و خواهان بازگشت به زندگی مشترک هستم. اصلا در این دادگاه شرطی برای شوهرتان نگذارید. فقط بگویید که خودش ناسازگار است و مرا کتک می زند و مرا از خانه بیرون کرده است.