ارسال پرسش حقوقی رایگان


مشاوره حقوقی تلفنی از خط ثابت 9099071439

طلاق توافقی

با سلام من در دوران عقد هستم و شوهرم خارج از کشور. من با بخشیدن همه مهریه ام خواستار طلاق توافقی هستم. شوهرم به برادرش وکالت برای طلاق داده است. اما او از آمدن به دادکاه خودداری می کند. من چون نمی خواهم بیش از این منتظر شوهرم و درگیر روند های قضایی دادگاه شوم و فرصت های ازدواج بعدیم را از دست بدهم از اجرا گذاشتم مهریه ام خودداری کرده ام تا زودتر از شر شوهری که اصلا نیست راحت شوم. اما می ترسم خانواده شان فقط ژست طلاق توافقی بگیرند و در اولین فرصت اموال شوهرم را به نام خودشان منتقل کنند... من چطور می توانم آن ها را وادار به آمدن برای طلاق دادنم کنم و اگر نکنم چطور می توانم از انتقال اموالش خودداری کنم.از طرفی می ترسم حتی توافق هایی که بینمان انجام شده در خصوص طلاها و مدارکی که از یکدیگر داریم را اجرا نکنند. چطور می توانم مدارکم را مطمانم شوم می دهند؟متشکرم..
زهرا بوجاری نژاد
وکیل پایه یک دادگستری
شماره دفتر:۰۲۱۴۴۶۵۶۷۴۵

با سلام

شما به اجرای ثبت بروید و مهریه تان را اجرا بگذارید و اموالی که شوهرتان دارد توقثف کنید. آنها مجبور می شوند برای طلاق حاضر شوند.

راه حل دوم: به دادگاه خانواده بروید، نفقه خود را مطالبه کنید نشانی شوهر خود را نیز مجهول المکان اعلام کنید و یا اگر نشانی از او دارید آن نشانی را اعلام کنید و در دادگاه هم بگویید که استعلام بگیرند که شوهر شما اصلا در ایران نیست. دوباره پس از مطالبه نفقه با من درمیان بگذارید که بگویم چه کار کنید.