ارسال پرسش حقوقی رایگان


مشاوره حقوقی تلفنی از خط ثابت 9099071439

تنظیم رسید دارای وجاهت قانونی برای چک امانی

حامد

با سلام
من دو تا چک به یکی از دوستان امانت دادم پشت چک ها رو هم خودش امضا و اسمشو قید کرده و قراره من رسیدی آماده کنم و ایشون امضا کنن از بابت دریافت چک ها، خواهشمندم منو در تنظیم رسیدی که وجاهت قانونی داشته باشه و موارد ذیل رو شامل بشه یاری بفرماِید:
1. چک ها صرفا امانی هستند  و اگه خدای نکرده خیانت در امانت بکنه و من شاکی باشم چه از بابت کیفری و چه حقوقی بی قید و شرط و اعتراض، ایشون محکوم باشند..
2. پشت چک ها رو ایشون امضا کرده و اسمشو نوشته و اگه فرض محال به شخص ثالثی واگذار کنه، مسئولیت پرداخت مبلغ چک به شخص ثالث بی قید و شرط و بدون اعتراض با ایشون باشه و نه من.
3. در صورتی که خیانت در امانتی صورت بگیره و ماسوای مبالغ چک ها متضرر بشم ایشون بی قید و شرط و اعتراضی جبران خسارت نمایند.
با سپاس
زهرا بوجاری نژاد
وکیل پایه یک دادگستری
شماره دفتر:۰۲۱۴۴۶۵۶۷۴۵

با سلام

به شما توصیه می کنم هرگز این کار را انجام ندهید زیرا تا بخواهید ثابت کنید که امین خیانت در امانت کرده است به دلیل عدم پرداخت مبلغ چک ها در زندان به سر خواهید برد. دوستتان را راهنمایی کنید که خودش اقدام به اخذ دسته چک نماید چون اگر هر خیانتی هم صورت بگیرد چندین ماه و یا سال طول می کشد به فرض که دوست شما به خیانت محگوم بشود. این مانع از آن نیست که شما مبالغ چک ها را پرداخت نکنید زیرا از آن طرف شخص دیگری به اعتماد و اعتبار چک شما اجناس و یا کالاهایی را در اختیار دوست شما قرار داده است. پس مسئول پرداخت چک ها شما هستید. چک که بازیچه نیست. پس خواهشمندم اصلا اقدام به انجام این کار نکنید.