ارسال پرسش حقوقی رایگان


مشاوره حقوقی تلفنی از خط ثابت 9099071439

در خصوص فروش از طریق اینترنت و سایت

با سلام و عرض خسته نباشد

بنده در ضمینه  نصب دوربین مداربسته و فروش آن فعالیت دارم . و از برند استفاده میکنم و یک سایت برای فروش و تبلیغات راه اندازی نموده ام
حال کسی که وارد کننده این برند است از من مبنی بر فروش و تبلیغات این برند شکایت نموده و درخواست غرامت صد میلیونی کرده است.

حال سوال بنده این است : آیا  بنده از لحاظ قانونی جرمی مرتکب شده ام  و باید مبلغ غرامت را پرداخت کنم؟ آیا این شرکت میتواند سایت و دامین بنده را توقیف کند؟
لازم به ذکر است که بنده در سایت فقط محصولات آن شرکت را قرار داده ام و از کلمه نمایندگی استفاده نموده ام همچنین اسم دامین نیز با برند یکی میباشد.


با تشکر از همکاری شما
زهرا بوجاری نژاد
وکیل پایه یک دادگستری
شماره دفتر:۰۲۱۴۴۶۵۶۷۴۵

با سلام

آیا آن وارد کننده تنها یک وارد کننده عمده می باشد یا نماینده رسمی شرکت خارجی می باشد.

از آنجا که کشور ایران تحریم می باشد، حتی اگر یک شرکت نماینده رسمی باشد نمی تواند از شما در این مورد شکایت کند چرا که ارتباط ایران با دنیا در این مورد قطع می باشد.

دوربین های مدار بسته ای که در ایران به فروش می رسد معمولا با نام هایی عرضه می شوند که هیچ برند خارجی آن ها را تولید نمی کنند، این دوربین ها به صورت noname تولید شده و در ایران بر روی آنها هر برندی زده می شود و بعضا داخل ایران سر هم می شوند. حال ممکن است چنین برند خارجی وجود نداشته باشد و این یک برند از نام محصول تغییر یافته این شرکت نام برده می باشد، و ممکن است این شرکت حتی این برند را نیز به ثبت رسانده باشد. در این صورت است که برای شما مشکل ساز خواهد شد و می تواند جرم شما سوء استفاده از برند شرکت دیگر باشدو این شرکت می تواند جلوی فعالیت شما از نظر محتوایی که برروی وبسایتتان قرار می دهید بگیرد یعنی مانع ایجاد کالاهایی از برند این شرکت برروی وبسایتتان شود چون شما خود را نماینده رسمی اعلام کرده اید در صورتی که اینطور نیست.

ولی در هر صورت شما می توانید به فروش این برند در وبسایتتان بپردازید ولی حرفی از نماینده رسمی نزنید زیرا هر کسی حق دارد هر جنسی را به صورت آنلاین در وبسایتش برای فروش و معرفی عرضه کند.

در مورد دامنه اگر این برند ثبت شده باشد  و دامنه شما دامنه دات آی آر باشد باید با واحد ار نیک تماس بگیرید که آیا حق گرفتن این دامنه را از شما دارند، که بعضا دیده شده جلوی تمدید چنین دامنه هایی را گرفته اند. ولی اگر دامنه شما دات کام و بین المللی و یا کشوری دیگر باشد کسی نمی تواند دامنه شما را از شما بگیرد.

اگر هم این شرکت واقعا وارد کننده آن دوربین باشد و چنین دوربینی با این برند واقعا وجود داشته باشد از آنجا که ایران تحریم است به ندرت پیش می آید که نماینده رسمی به یک شرکت ایرانی داده باشند مگر آنکه آن برند در چین باشد و یا اینکه شرکت نامبرده یک دفتر در کشوری دیگر مثلا امارات متحده عربی داشته باشد که در آن صورت نیز شما می توانید ادعای این را کنید که آن شرکت در ایران نمایندگی ندارد و آن برند نیز در ایران هیچ نمایندگی ندارد و اگر شما در خارج ایران چنین فعالیتی را آغاز کرده بودید می توانستند از شما ادعای خسارت کنند.
با سلام وعرض خسته نباشد

 

با تشکر از پاسخ شما و ممنون از وقتی که گذاشتید

سربلند پیروز باشد
 

مهدی زاده
زهرا بوجاری نژاد
وکیل پایه یک دادگستری
شماره دفتر:۰۲۱۴۴۶۵۶۷۴۵

با سلام

خواهش می کنم

اگر اطلاعات بیشتری در مورد این برند و وبسایتتان را به ایمیل info@boujari.com ارسال کنید بهتر می توانم پس از تحقیق و بررسی شما را راهنمایی کنم.
سلام وقت بخیر

بله چشم حتما

مرسی از پیگیری شما

 

سربلند باشید

مهدی زاده
 
با عرض سلام و خسته نباشد

 

راهنمایی میخواستم در این مورد که شخصی که بنده در موارد قبلی به آن اشاره کردم از بنده شکایت نموده و برگ احضار متهم  برای بنده امده

اما شخص شاکی به اسم ایمان کارخانه چی می باشد و در خصوص نقض صاحب علامت تجاری از بنده شکایت نموده در دادسرای ناحیه 19 که مخصوص جرایم پزشکی میباشد!!!!!!!!!!!!!!!!

ضمن اینکه شخص نامبرده یک دفتر کاریابی به نام حامی در خیابان کریم خان زند دارد که از سال 84 فعالیت خود را آغاز نموده است.

البته بنده نامبرده را نمیشناسم فقط حدس میزنم که از طرف آن شرکت اقدام نموده با توجه به اینکه بنده اصلا در موارد پزشکی و داروئی فعالیت نداشته و ندارم این شکایت به چه نحوی می باشد؟

 

 

با تشکر از همکاری شما

 

اگر برای شما امکان دارد یک شماره تماس اعلام فرمایید.