تصرف پارکینگ

امین فدائی

سلام ، وقت بخیر.

مابابت یه واحد آپارتمان به تعاونی مسکن از سال ۶۹ پول دادیم و پیش خرید کردیم و سال  ۸۸ تحویل گرفتیم.

مشکل اینجاست  که سند ثبتی و صورتمجلس تفکیکی هنوز حاضر نشده ، ولی تعاونی برگه هایی رو به ما داده که توش مالکیت واحد و پارکینگ متعلقه مشخصه.

چند وقت پیش تعاونی اشتباها یا از روی عمد و بدون اطلاع ما پارکینگ ما رو به مبلغ ۳۲ میلیون تومان میفروشه به شخصی . وقتی خواستیم ماشین رو پارک کنیم دیدیم یه ماشین جامون پارک کرده که بعد از پیگیری این موضوع معلوم شد.(اواخر سال 93)

خلاصه بعد از کلی بحث و اعصاب خوردی یه نامه به اون شخص دادن که اشتباه شده بیا پولت رو پس بگیر. (خرداد 94)

طرف هم لج کرده یه ماشین گذاشته جای ما، الان بیش از یک ماهه برنداشته.(آبان 94)

ما هم با کلانتری تماس گرفتیم و بعد از تشکیل پرونده به دادسرا شکایت کردیم مبنی بر تصرف عدوانی . (البته این رو هم بگم همون پارسال که این اتفاق اولش بود ما یه نامه به تعاونی نوشتیم که ما از حقمون کوتاه نمیایم و اگر دوباره تکرار بشه شکایت می کنیم .)

بعد از بررسی، بازپرس گفت باید مدارک توسط کارشناس رسمی تایید بشه.

ما هم هزینه رو دادیم و دو هفته پیش کارشناس اومد چک کرد و تو گزارشش نوشت که حق با ماست و اون اقا بلاوجه پارک کرده. حتی تو گزارش نوشته بود که مدارک چک شده ، با همسایه ها صحبت شده ، با تعاونی صحبت شده و صحت مدارک تایید است .

ولی بازپرس هنوز دستور جابجایی نداده و میگه هنوز معلوم نیست حق با شماست . این پرونده کیفری نیست و حقوقیه و نمیتونین از طرف شکایت کیفری داشته باشین که ما جلبش کنیم ، گفتم اشکال نداره ، ما اصلا جلب نمیخوایم ، شما دستور جابجایی رو بده و ایشون فقط تعهد بده که دیگه تصرف نکنه . باز هم قبول نکرد و گفت هنوز معلوم نیست که شما حق هستی یا نه !

دیروز که پیگیر شدیم، فهمیدیم اون شخص رو احضار کرده.

میخوام بدونم اخرش چی میشه. ایا با تایید مدارک توسط کارشناس رسمی، من میتونم درخواست تعویض بازپرس رو بدم؟

چون هر چقدر که ما توضیح میدیم حق رو میده به طرف . در صورتی که اول میگفت باید صحت مدارک شما احراز بشه، از نظر من شما الان دروغ میگین. تا کارشناس تایید نکنه، من به حرفتون گوش نمیدم. حالا هم که تایید شده ، دستور نمیده.

اگر میشه به طریق دیگه ای پیگیری کرد از مراجع بالاتر بفرمایین از کجا تا اقدام کنم .

یک ماهه اعصاب کل خانواده بهم ریخته.

ببخشید طولانی شد.