درخواست حق ملاقات با فرزند یا سلب حضانت

محمد عبادی

من همسر سابقم حدود 4 ماه پیش به صورت توافقی از هم جدا شدیم و بنده بنا به دلیل اینکه شغل و درآمدی نذاشتم مجبور شدم حضانت فرزند پسرم  را به خانمم بسپرم، وطی توافقی که داشنیم ایشون مهریه خودش رو بذل کردن و هر گونه ادعایی درمورد نفقه و حق حضانت فرزند و سایر امور مالی رو از خودشون سلب کردند و بحای آن بصورت شفاهی شرط کردند که من هیچ حقی نسبت به فرزندم نداشته باشم و حتی حق ملاقات با فرزندم را هم نخواهم داشت در غیر این صورت ایشان مهریه خود را به اجرا خواهد گذاشت،مم بناچار با این شرط ایشان موافقت کردم و الان بعد از 4 ماه و اندی تحمل دوری و ندیدن فرزندم را ندارم و تلاشهای من برای برقراری ارتباط با آنها وکسب اطلاع از اوضاع فرزندم بجایی نرسیده و حتی تماس منم جوب نمیدن،در این توافق هیچ مدت زمانی برای منع از ملاقات گنجانده نشده و این شرط که گفته بودن درصورت عدم موافقت بنده مهریه را به اجرا خواهد گذاشت در حکم دادگاه ثبت نشده است و فقط گفته شده که پدر حق ملاقات با فرزند را ندارد.البته من نه اعتیاد دارم نه مشکل روحی و روانی و سابقه بداخلاقی. حالا از شما وکلای دانا خواهشمندم به چند سوال من جواب واضح بدهید
1- آیا من میتونم درخواست ملاقات با فرزندم را به دادگاه ارائه کنم یا حتی درخواست حضانت فرزندم رابکنم؟ چون واقعا هیچ خبری نمیتونم از پسرم بگیرم و کسی جواب تماسهای منو نمیده و من به شدت نگران این موضوع هستم،
2- آیا اگر من اقدام به درخواست بکنم برای ملاقات با فرزندم یا درخواست حضانت او را داشته باشم همسر سابقم میتونن مهریه خودشو به اجرا بزاره و از این راه به من فشار وارد کنه تا از خواستم منصرفم کنه ؟
3-و اینکه آیا دادگاه به درخواست من رسیدگی میکنه ؟ همسر سابقم از چه راهی میتونن به من فشار وارد کنن؟ نفقه ؟ حق نگهداری از فرزند؟
من چندبار به ایشان پیام فرستادم که شماره حساب بده تا برای پسرم پول واریز کنم ولی ایشان هیچ جوابی نداده اند.
الان من کسب و کار خوبی دارم و درآمدم به اندازه ای هست که توانایی نگهداری از فرزندم را داشته باشم ، پسرم الان 3 سالش تمام شده ، بنده برخلاف ادعاهای همسرسابقم مبنی بر خیانت و روابط نامشروع با دیگران هیچ رابطه ای با کسی نداشتم و حتی تا آخرین لحظات هم از ادعای خودشون کم نکردن ، بنده الان مجرد هستم و بازهم زندگی پاکی دارم.
خواهش میکنم راهنمایی کنید.ممنونم و سپاسگذار