عدم تحویل کالا

علی توکلی

با سلام و تشکر فراوان

سعی میکنم قضیه را با جزئیات کامل نقل کنم تا نیازی به سوال پرسیدن مجدد شما نباشد. از صبر شما پیشاپیش سپاسگزارم

چند وقت پیش توسط یکی از دوستان برای همکاری در زمینه فروش لوازم التحریر به فردی معرفی شدم. به من می گفت که من خودم کارم چیز دیگیست و من وقت فروش این لوازم التحریر هایی که وارد کرده ام را ندارم می خوام به یه آدم مطمئن مثل شما بسپارم. برای شروع هم بهتره از فروش کاغذ شروع کنی. خلاصه 3 میلیون تومان از من در تاریخ 21 دی ماه امسال پول گرفت به عنوان پیش پرداخت به صورت کارت به کارت به حسابش ریختم و قرار شد 800 بسته کاغذ  با مارک (delta classic) 4 روزه به من تحویل بده. به ارزش هر کدام 7050 تومان و ارزش کلی 5640000تومان و قرار شد که ما بقی پول رو (یعنی 2640000تومان) بعد از فروش به او بدهم و در صورت عدم فروش اصل جنس عودت داده شود. ارزش هر بسته در بازار به صورت تک فروشی 10000تومان و کلی فروشی 9300 تومان است. به حساب رو حساب اعتماد و معرفی دوستان این لطف رو کرد.... به من گفت برو شما پیش پیش بفروش تا روزی که میرسه( 4 روز بعد  یعنی 25 دی) سریع ردش کنی. من هم رفتم به مردم قول دادم و سفارش گرفتم. اینها که عرض کردم تو فاکتوری که داده به من هست و مهر هم داره زیرش ( غیر از قیمت توی بازار که خودم پرس و جو کردم از تو بازار)

از اون روز تا الان ایشون ما رو سر دونده و جواب تلفنشو نمیده و من رو هم جلو مردم بد قول کرد و الان نه پولمو میده و نه اصلا جواب میده ببینم باید چه کنم.جوابم میده  هزارتا دروغ میگه و....خونه پدرشو بلدم پیش ایشونم رفتم آدم آبرو داریه ولی بنده خدا اونم از دست این خسته است. یه دفتر داره که توش کار میکنه، اونم احتمالا به اسم پدرشه،توش کارای چاپ و تبلیغات انجام میدن و پند تا دستگاه کپی و چاپ توش هست وی ه سری لوازم دیگه...

الان دیگه به این نتیجه رسیدم که باید با این بابا برخورد قنونی بشه و مدارا فایده نداره.

سوالم اینه دقیقا چه باید بکنم؟ 2- مراحلش چیه و کجا باید برم؟ 3- با تجربه ای که دارید چه راه های دیگه ای دارم که به نظر شما میتونه بهتر باشه؟ راه هایی میانبری چیزی؟

4- چه خطراتی داره و از اونجا که اون آدم رندی هست چه کارایی ممکنه بکنه  و قسر در بره، در کل مواظب چیا باشم؟

5- آیا می تونم پلیس ببرم اونجا مثلا یکی از دستگاهاشو عوض طلبم بردارم؟

 

خیلی عذر می خوام که طولانی شد. بسیار بسیار ممنونم