ازدواج موقت

علی احمدی

با سلام

بنده پسری مجرد تصمیم دارم با دختری باکره که بالای 18سال سن دارد و  تاکنون هیچ سابقه ازدواج دایم یا موقتی را نداشته ازدواج موقت نمایم.پدر دختر خانم زنده و سالم میباشند. و با توجه به این که دفاتر ازدواج و طلاق فقط با اذن پدر ازدواج را ثبت میکنند و بدون اذن پدر را غیر قانونی میدانند  و دختر خانم هم تمایلی برای بیان این موضوع نزد پدرش ندارد. و با توجه به این که بعضی از مراجع تقلید مثل آیت الله روحانی حفظه ا... اذن پدر را شرط نمیدانند. اگر ما بدون اجازه پدر این کار را انجام دهیم و در یک برگه معمولی ثبت شود.

1)آیا این ازدواج  از نظر قانون قبول است یا محکوم به رابطه نامشروع خواهیم شد؟

2) اگر دختر خانم به هردلیلی از قبیل رابطه با دیگری یا توسط خودش  یا( بدون دخول یا با دخول توسط من) پرده اش را از دست بدهد. آیا میتواند مشکلی برای من درست کند؟ یعنی من محکوم به پرداخت مهر المثل یا ... شوم؟ ارش البکاره یا ... شامل این موضوع میشود؟

3)اگر دختر خانم با شخص دیگری نزدیکی داشته باشد آیا میتواند این موضوع را گردن من بیاندازد؟ یعنی پزشکی قانونی میتواند دقیقا تشخیص دهد دخول توسط چه کسی انجام شده؟

4)تمایل نداریم به هیچ عنوان نزدیکی در کار باشد. اما برای این که برای من درد سر درست نکند بهتر است رابطه با شرط عدم نزدیکی باشد،یا بدون هیچ قید و شرطی؟