فروش خودرو دارای نقص

عباس

با سلام و خسته نباشید

پارسال  یک دستگاه پژو پارس دو گانه سوز از یکی از دوستانم خریدم با شرط تعویض کاپوت و گلگیر  بعد از مدتی متوجه شدم یک شقه از خودرو هم تعویض شده  ( یک چهارم از سمت راننده تا جلو ) به ایشان گفتم و ایشان هم گفت که منم نمیدونستم .و من هم از کنار قضیه گذشتم .اخیرا که خودرو را برای فروش اماده نمودم یکی از خریداران به شرط سلامت حاضر به خرید خودرو ام شد اما در بررسی بدنه وقتی متوجه این قضیه شد منصرف شد . کارشناس مربوطه به من توصیه کرد که با این شکل ضرر زیادی میکنی و از این سو چون فروشنده این موضوع را  از شما پنهان نموده میتوانید بروید و شکایت کنید .

از سوی دیگر چند روز پیش که بدنبال جمع و جور کردن مدارک ماشین جهت تنظیم شکایت بودم متوجه شدم که در سند تنظیمی که در دفتر اسناد رسمی آماده شده و من فقط آن را امضا کردم در قسمت  مبلغ معامله  رقم سیزده میلیون دویست هزار تومان ذکر شده در صورتی که من  بیست میلیون هشتصد هزار تومان پرداخت نمودم .

با توجه به اتفاق دو موضوع لطفا راهنمایی بفرمائید که من در ابتدا باید اظهار نامه تنظیم و این دو موضوع را همزمان برای طرف ارسال کنم و یا شکایت از دفتر اسناد رسمی و یا  .... هر گونه راهنمایی شما برایم راهگشاست . ممنون از زحماتتان