استرداد لاشه چک ضمانت حسن انجام کار

sheida

با سلام و خسته نباشید 
بنده ذد شرکتی خصوصی به مدت دو سال کار کردم تا زمانی که باردار شدم و دقیقا تا قبل از زایمان و شروع مرخصی  زایمان مشغول به کار بودم. در ایام مرخصی زایمان تماسهای بسیاری از طرف شرکت مبنی بر همکاری مجدد داشتم. در ماه آخر که مدارک ارایه شده از بیمه را به شرکت بردم تا امضا و مهر بشود بالاخره من رو راضی کردن که پارت تایم باهاشون همکاری کنم. یه قرارداد در یک نسخه نزد کارفرما بسته شد. من شش ماه طبق اون قرارداد کار کردم ولی فقط ماه اول حقوق دریافت کردم و البته مزایای قرارداد قبلی تا قبل از مرخصی زایمان رو هم دریافت کردم. بعد از قطع همکاری شش ماه گذشت و نتونستم حقوقم رو بگیرم و به ناچار به اداره کار مراجعه و شکایت کردم. در شکایت خودم مزایای مرخصی رو هم طلب کردم. بعد از رای آخر اداره کار تماسی از کارفرما داشتم که در اون ادعا میکرد که در صورت وصول مبلغ از من به جرم جعل شکایت میکنند که من برگه های مرخصی زایمان رو خودم با سو استفاده و جعل مهر و امضا کرده ام. این نکته رو هم باید بگم که از زمان قرارداد جدید من به صورت پاره وقت مدیرعامل و دارنده امضا شرکت ایران نبودند تا ماه آخر کار من. فرمهای من توسط کارمند معتمد ایشون مهر و امضا شد و حتی این رو هم میدونم که این شخص با اطلاع خود مدیرعامل شرکت اقدام به جعل امضای ایشون در چک ها و اسناد شرکت میکردند. 
من  بعد از مدتی رای اداره کار رو به اجرای احکتم دادسرا ارجاع دادم. بعد از ارسال اجراییه دادسرا و ابلاغ به ایشون ، شرکت اقدام به اجرا گذاشتن چک ضمانت بنده کرده. چک بدون تاربخ و مبلغ ربالی بوده. مبلغ در قسمت شرج درج شده و نوشته شده بابت ضمانت حسن انجام کار در مدت همکاری. مبلغ 10 میلیون تومان.
من از طریق دادسرا و مسدود کردن حساب مطالبات خود رو دریافت کردم. چک ضمانت مربوط به پدر همسرم هست. الان یک ماه از تاریخ برگشت چک میگذره و ایشون اقدامی نکردن. میخوام چک رو پس بگیرم بهترین و سریعترین راه چیه؟ در ضمن براشون اظهارنامه هم مبنی بر الزام استرداد چک ارسال کردم و جوابی ندادن. درخواست استرداد لاشه چک  ارایه بدم یا شکایت کیفری خیانت در امانت؟
ببخشید که خیلی طولانی شد و سپاس بابت وقتتون