تغییرموجر

مجتبی

با سلام 
در سال 1390 یک واحد اپارتمان رهن کردم به مبلغ 50 میلیون تومان به مدت یک سال و با چک تضمین تخلیه به مبلغ 400 میلیون تومان .در اواسط سال 91 وقتی برای تامین مخارج پاره ای تعمیرات با مالک تماس گرقتم متوجه شدم اپارتمان رو بدون بازدید مالک جدید  و اطلاع من به غیرفروخته وتنها یک شماره تماس بدون ذکر نام مالک جدید به من دادن که اون هم هیچگاه پاسخ نمیداد. 
بعداز مدتی یک اقایی مراجع کردن و گفتن از طرف مالک جدید امدن برای بازدید ملک و من هم به رسم مهمانوازی بدون درخواست مدرک شناسایی و سند مالکیت اون فرد رو به منزل راه دادم که بعداز یک بازدید 5 دقیقه ای منزل رو ترک کرد و فقط پرسید ایا من می خواهم این اپارتمان رو بخرم یا خیر.جواب من منفی بود به دلیل عدم توانایی مالی.
بعداز مدتی چند نفر برای بازدید به بهانه خرید امدن اما به یکباره قطع شد و دیگر هیچ خبری نشد و درتمام این مدت اون تلفن پاسخی نمیداد.
باتوجه به اینکه مدت اجاره به پایان رسیده بود اما هیچ تماسی با من گرفته نشد برای تمدید و یا تخلیه 
من هم هیچ راه تماسی جز اون شماره تماس بی پاسخ نداشتم.
در اواسط سال 92 اقایی که به عنوان مدیرعامل یک تیم پرطرفدار فوتبال بودن با من تماس گرفتن وگفتن مالک جدید هستند ودرخواست بازدید کردن و قرار شد به نمایندگی از ایشون سرپرست باشگاه بیان برای بازدید . برای من عجیب بود و هیجان زده بودم تا اینکه شب اون اقای سرپرست مشهورامدن به منزل ما وبعداز بازدید و بدون هیچ حرفی در مورد تمدید یا تخلیه منزل رو ترک کردن و قرار شد بعدا تماس بگیرند البته اینبار هم باز من هیج سند مالکیت یا هویتی رو ندیدم که بیان کننده صدق دعوی اونها برای مالکیت باشه از سراینکه اونها مشهور هستن و ...
بعداز مدتی اخباری دال بر کلاه برداری واتهام های مالی اون مدیرباشگاه و سرپرست شنیدم که من رو نسبت به ادعای اونها مبنی بر مالکیت مشکوک کرد و تصمیم گرفتم درصورت تماس دوباره اونها درخواست دیدن سند مالکیت اونها بکنم بعداز این درخواست مدتها هیچ خبری از اونها نبود اما گاهی تماس میگرفتن که بعدازاصرار من برای دیدن سند مالکیت تماس بینتیجه تمام میشد.
و این وضعیت تا به امروز ادامه داره و هربار به یک شکلی میان و بدون ارائه سند تهدید به شکایت وادعای خسارت میکنن و من هم فقط میگم درصورت احرازسند مالکیت وگرفتن پول وچک تضمینی که در هنگام ثبت اجاره نامه دادم در اسرع وقت تخلیه میکنم.
الان حدود پنج سال از اقامت من در این اپارتمان میگذره ولی هنوز موفق به دیدن مالک وسند مالکیت جدید نشدم.
درضمن اون مالکی هم که با من قرارداد بسته بود جوابگو هیچ تماسی نیست.
حالا میخوام بدونم از نظر حقوقی چه شرایطی حاکم بر این ماجرا هست.
با تشکر