مشکل مشارکت لفظی

ali

اینجانب ، از تاریخ 2/2/1388 در مغازه فروش کامپیوتر و نرم افزار مشغول به کار شدم .

پس از گذشت 3 سال ، صاحب مغازه بحث سرمایه گذاری برای خرید تجهیزات کامپیوتر از قبیل لپ تاپ , پرینتر و دیگر تجهیزات کامپیوتری را مطرح نمودند و در چندین مرحله مبالغ مختلفی که پرینتهای بانکی آن موجود می باشد ، به ایشان پرداخت نمودم  .

همچنین در دو مرحله وامهایی نیز از حساب شخصی بنده برای افزایش سرمایه از بانکهای ملت و ملی دریافت شد که اسناد آنها نیز موجود می باشند .

با در نظر گرفتن اینکه در چند مرحله به ایشان در مورد عقد قرارداد شراکت پیشنهاد دادم ولی ایشان هرگز حاضر نشدند هیچگونه شراکت نامه ایی را بصورت قانونی با یکدیگر ثبت کنیم و با موضع گیری بسیار تند و سرسختانه عنوان می نمودند اگر بر عقد قرارداد مشارکت اصرار کنی بنده این سرمایه گذاری رو باطل میکنم و با توجه به اینکه بنده درگیر این سرمایه گذاری شده بودم و سرمایه تمام زندگی بنده درگیر این مغازه و دست ایشان بود و نمیتوانستم بخاطر اقساط بانکی و مخارجی که در زندگی شخصی داشتم از آن بگذرم مجبور به سکوت و ادامه فعالیت در مغازه ایشان شدم .

بنده بصورت علی الحساب هر ماه مبلغی را از ایشان بابت سود سرمایه گذاری دریافت میکردم که از ماهی 500 هزارتومان شروع شده و در برخی ماه ها تا 3 میلیون تومان نیز میرسید ولی هرگز گزارش و حسابرسی بابت این پرداختی ها و سود حاصل از فروش ارائه نکردند .

حال پس از گذشت 8 سال ( حدود دو سال اول بعنوان شاگرد مغازه بودم ) از زمانیکه بنده در مغازه ایشان مشغول به کار شدم ، عنوان میکنند قادر به ادامه شراکت نیستند و این شراکت مبلغ 90 میلیون تومان ضرر داده است و شما مبلغ 45 میلیون تومان به بنده بدهکارید و باید این مبلغ را برگردانید .

البته در مورد بیمه کارگری نیز چند بار خدمت ایشان اعلام کردم که متاسفانه عنوان میکردند بنده به بیمه اعتقادی ندارم و هرگز بنده رو بیمه نکردند و تنها در یک مرحله بواسطه یکی از دوستانشان که کارگاه داشتند به مدت یکسال هم بنده و هم خودش را بیمه کردند ولی هرگز آنرا ادامه ندادند که آن یکسال هم در سوابق بیمه ای بنده در سازمان تامین اجتماعی قابل پیگیریست .

و نیز طی چند ماه اخیر فشار روانی بسیاری از سوی ایشان برای اخراج بنده از مغازه وجود دارد که در یک مورد ایشان با پرتاب کردن وسایل مختلف به سمت بنده و داد و فریاد زیاد این روند را تسریع نمودند تا زودتر محل کارم را ترک کنم . با توجه به اینکه برای بازپرداخت اقساط بانک ، ماهانه حدود 850 هزارتومان پرداختی داشته و با داشتن دو فرزند و اینکه الان مستاجر ، با اجاره ماهانه 250 هزار تومان نیز هستم ، بدون در نظر گرفتن مخارج روزانه زندگی ، بالغ بر یک میلیون و یکصد هزارتومان ماهانه قسط دارم و حقوقی که از ایشان دریافت میکنم دقیقا یک میلیون تومان است و با توجه به اینکه بنده از 9 صبح تا 8 شب بصورت تمام وقت در مغازه ایشان مشغول به کار هستم ، این امر باعث میگردد حتی نتوانم برای گذران زندگی کار دیگری بعنوان منبع درآمد دوم اختیار کنم ، و تنها ایشان در مورد فروش یک محصول از مغازه خودشان حاضر شدند به بنده پورسانت بدهند .

ایشان طی چند سال اخیر در بانکهای بسیاری وام گرفته اند و بنده را مجاب به ضامن شدن برای وامهای خودشان کردند و نیز خودشان ضامن سه وام بنده هستند و از این بابت بسیار نگرانم که اگر ایشان وامهای خود را تسویه نکنند و بانکها طبق روال به ضامنین رجوع کنند ، زندگی شخصی بنده با چالشی بس بزرگتر روبرو خواهد شد .