ارسال پرسش حقوقی رایگان


مشاوره حقوقی تلفنی از خط ثابت 9099071439

قرارداد

حسین فرح بخش

سلام

 

بنده یکی از 3 عضو هیئت مدیره ساختمان مسکونی هستم .

 

یک سال پیش به پیشنهاد یکی از اعضا هیئت مدیره - آقایی را جهت بازدید از لابی ساختمان و بررسی میزان هزینه تغییرات در آن دعوت نمودیم که نامبرده پس از آمدن و چند عکس گرقتن و پس از آن ارسال چند طرح و عکس عنوان نمودند که تعمیرات و تغییرات بالغ بر 50 میلیون تومان می شود که با مخالفت هیئت مدیره روبرو شد و از دید ما قضیه به اتمام رسید .

 

اما بعد از مدتی طراح صورت حسابی فرستادند و گقتند که حالا که اجرا را قبول نمی کنید می بایست مبلغ 7.500.000 تومان جهت طراحی به ما بدهید که با شگفتی ما روبرو شد و اهمیتی به گفتار ایشان و هزینه مضحک نامبرده نکردیم .

 

الان ایشان نامه ای را برای بنده به عنوان مدیر ساختمان فرستاده اند و گقته اند که اگر پول طراحی را ندهید از شما شکایت می کنیم !!!!!.

 

لطفا راهنمایی بفرمایید که :

 

1- نه تنها بنده , حتی هیچیک از اعضا هییئت مدیره ( قرارداد ) یا کاغذی را با نامبرده امضا ننموده ایم که ایشان الان فاکتور داده و درخواست هزینه ای را می نمایند که روی آن اصلا و ابدا توافقی صورت نگرفته است .

 

2- بر فرض محال اگر از لحاظ قانونی می بایست هزینه به ایشان پرداخت گردد , آیا چون ایشان نام بنده را به عنوان مدیر ساختمان آورده اند , بنده مسئول پاسخگویی هستم یا کلیه اعضا هیئت مدیره  ؟.

 

شایان ذکر است که اعضا هییت مدیره بصورت صوری توسط ساکنان انتخواب شده اند و ثبت رسمی و روزنامه رسمی ندارند .

 

با تشکر فراوان

 

حیسن فرح بخش