ارسال پرسش حقوقی رایگان


مشاوره حقوقی تلفنی از خط ثابت 9099071439

انحصار ورثه ودیعه مسکن

عباس یوسفی محب

با سلام و عرض خسته نباشید
مستاجری داریم که بیشتر از چهل روز است از دنیا رفته، نزدیک به یکسال هم اجاره ای پرداخت نکرده، حالا که کسی در آن خانه ساکن نیست، از فرزندانش خواستم که برای تسویه حساب بیایند، اما ظاهرا برای دریافت مبلغ ودیعه با هم اختلاف دارند، بنده نیز مبلغ ودیعه را هنوز به آنها پرداخت نکرده ام زیرا میدانم با وضعیتی که دارند بعدها چندین مدعی برای آن مبلغ پیدا خواهد شد.
از آنها خواسته ام یا به بزرگترین پسر خانواده وکالت محضری بدهند یا انحصار ورثه کنند، مدتی است که منتظر هستم ولی خبری از آنها نیست.
سوال1: با توجه به اینکه قصد دارم خانه مورد نظر را هرچه زودتر تعمیرات کنم و برای اول تابستان به اجاره بدهم و وقت کافی ندارم و اینکه یکسال است اجاره ای دریافت نکردم، آیا مراجعه به مراجع قضایی سریعتر است یا طی مراحل انحصار ورثه؟؟؟
سوال2: اگر همه فرزندان مستاجر بنده پشت اجاره نامه را نوشته و امضاء کنند که تسویه شده و بعدها هیچ ادعایی نخواهند داشت، آیا از نظر قانونی درست و موجه میباشد یا اینکه باید وکالت محضری و انحصار ورثه باشد؟؟؟
(توضیح اینکه بنگاه املاکی که اجاره نامه ما را ثبت نموده، وکالت و پشت نویسی پشت اجاره نامه را از نظر قانون موجه نداسته و قبول نمیکند، و ادعا میکند که فقط باید انحصار ورثه باشد)
با تشکر از شما